مدیریت آمار و فناوری اطلاعات - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech

اخبار داخلی

مشاهده کلیه اخبار

به گزارش وب دا؛ مهندس محسن رمضانی مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با توجه به راه اندازی سامانه های مختلف و همچنین بحث پزشک خانواده و پرونده الکترونیکی سلامت، مدیریت IT دانشگاه موفق به اتصال صد در صدی مراکز و خانه های بهداشت تحت پوشش دانشگاه شده است.

مهندس رمضانی افزود: طبق گزارشی که از طریق شبکه شمس(شبکه ملی سلامت) وزارت بهداشت نیز قابل حصول است تمامی 110 نقطه زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی فسا با وجود مشکلات فراوان و گستردگی و پراکندگی روستاها متصل به شبکه اینترانت و اینترنت می باشند.

وی اظهار داشت: تمامی مراکز، پایگاه ها و خانه های بهداشت و پایگاه های اورژانس115 از طریق وایرلس به شبکه دانشگاه متصل می باشند که جهت اجرای این مهم تجهیزات وایرلس(رادیو و مودم و ...) خریداری و بسترهای لازم در این مراکز فراهم گردید.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با اجرای این طرح بستر لازم جهت اجرای مکاتبات الکترونیک،دسترسی به تمامی سامانه های دانشگاهی و انجام حضور و غیاب آنلاین،پذیرش و صندوق مکانیزه در مراکز روستایی فراهم گردیده است.

مهندس رمضانی بیان داشت: با توجه به راه اندازی سامانه سیب(سامانه یکپارچه بهداشت) و آنلاین بودن آن جهت اجرای پرونده الکترونیک سلامت و ثبت مراقبتها و پیگیریهای بهداشتی در تمامی مراکز و خانه های بهداشت و دریافت گزارشات کلی از وضعیت بیماری ها و مراقبت های انجام شده، نیاز به بستر شبکه و اینترنت امری ضروری بود.